O Emily

6. listopadu 2007 v 19:41 | Lu$$ |  Em

Emily Blunt

herečka

Datum narození: 23.02.1983 Místo narození: Londýn, Anglie Znamení: Ryby

Emily Olivia L. Blunt se narodila v Londýně roku 1983, jako nejmladší ze čtyř dětí. Její maminka se živí jako učitelka, tatínek je úspěšný právník. Vystudovala herectví na Londýnské univerzitě. Na divadelním jevišti debutovala po boku Judi Dench ve hře The Royal Family v Haymarketově divadle. Za tuto roli dostala cenu (Evening Standard Award) jako objev roku.

O rok později hraje postavu Julie v tragédii Romeo a Julie na prestižním divadelním festivalu v Chichesteru. Před kamerou debutovala v seriálu FOYLOVA VÁLKA. Následně si zahrála i v televizních projektech JINDŘICH VIII. a HERCULE POIROT: SMRT NA NILU. Nejvíc na sebe upoutala pozornost jako lesbická Tamsin v dramatu MOJE LÉTO LÁSKY. Jejího talentu si všiml režisér David Frankel a obsadil ji do své komedie ĎÁBEL NOSÍ PRADU, kde si zahrála sekretářku Meryl Streep. Další hvězdná spolupráce ji čekala v australském thrilleru NEODOLATELNÝ, ve kterém si zahrála po boku Sama Neilla a Susan Sarandon.

Ve svém volnu ráda zpívá, hraje na cello, chodí do hor nebo jezdí na kole. Se svým přítelem Michaelem Bublé, který je jazzový zpěvák žije ve Vancoveru. Mezi její herecké vzory patří Nicole Kidman, Emma Thompson, Cate Blanchett a Meryl Streep. Emily Blunt je považovaná ze největší britský objev minulého roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama